Biyogüvenlik kabinleri Yüksek-Verim Parçacık Yakalama (HEPA) filtresine sahiptir.Personeli, çevreyi ve deneyi sağlığa zararlı maddelerden korur. Genel olarak bulaşıcı mikroorganizmalar ya da patojenler ile kontamine olmuş malzemeler üzerinde güvenli bir şekilde çalışmak için kullanılır. Bu nedenle, mikrobiyolojik güvenlik kabini olarak da bilinir. Biyogüvenlik kabininden dışarı atılan bütün atık hava HEPA-filtreli havadır, böylece zararlı bakteri ve virüsler uzaklaştırılır.

Çeşitli deneysel araştırmalar ve klinik çalışmalar için farklı hepafiltre sistemleriyle donatılmış  üç çeşit biyogüvenlik kabinleri(Emniyet kabinleri) geliştirilmiştir.

Class I, II ve III; olmak üzere tasarlananbu kabinlerin belli periyotlardabakımları, ölçümlerinin yapılması U.V lambalarının ve hepafiltrelerinin değişimlerinin yapılması gerekli sistemlerdir. Firmamız gerekli hepafiltre,U.v lamba, motor değişimlerini yedek parça teminlerini, revizyonlarını, yazılım güncellemelerikonusunda uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.